Aktuální vydání Computertrends 5/2025 NOVÉ ČÍSLO
Computerworld.cz Deník pro IT profesionály
  • Securitytrends
  • Technologie
  • Internet a komunikace
  • Coffee Break
  • Newsletter
  • Kariéra
  • Analýzy
    • Hledat
    Computertrends  »  Témata  »  útok

    útok

    91–120 / 362
    První strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 Následující strana Poslední strana
    • Mobilní operátoři s příchodem 5G posílí zabezpečení

      Mobilní operátoři v souvislosti s IoT očekávají nové obchodní příležitosti, které však zásadně zvyšují obavy o bezpečnost.
      -rd
      13. 5. 2019
    • Nestali jste se obětí hackera?

      Přesměrované vyhledávání na internetu, neočekávané instalace, podivné chování kurzoru myši: Přinášíme návod, jak se ubránit zotročení.
      Roger AGrimes
      28. 4. 2019

    • Migrace do cloudu měla zvýšit efektivitu spolupráce týmů

      Každých šest měsíců 61 % firem testuje svou připravenost reakcí na bezpečnostní incident. Tyto výsledky přinesl průzkum společnosti Cisco. Ten ukazuje, že ředitelé informační bezpečnosti (CISO) kladou vyšší prioritu na sjednocení dodavatelů, spolupráci mezi síťařskými a bezpečnostními týmy a školení zaměstnanců v oblasti informační bezpečnosti. Stále více CISO je navíc přesvědčeno, že migrace do cloudu zlepší účinnost ochrany.
      -rd
      6. 4. 2019
    • Databázové firewally mýtů zbavené

      Jak databázové firewally (DBF) fungují, kde se nasazují, jak chrání před specifickými útoky a jaké jsou nejlepší postupy pro zabezpečení databázových serverů?
      Ondřej Šrámek
      5. 4. 2019
    • Asus podlehl kyberútoku, pozor na aktualizace

      Kaspersky Lab odhalila novou pokročilou trvalou hrozbu (APT), která může mít za oběť velké množství uživatelů. Speciální bezpečnostní tým zjistil, že útočníci odpovědní za operaci ShadowHammer cílí na uživatele Asus Live Update Utility. Mezi červnem a listopadem 2018 se jim podařilo do systému softwarových aktualizací dostat backdoor. Kaspersky Lab odhaduje, že se tento útok mohl dotknout více než milionu uživatelů po celém světě.
      -rd
      1. 4. 2019
    • Každý devátý firemní počítač se může nakazit malwarem

      Zpráva Avast Global PC Risk Report 2019 zkoumá míru, s jakou se uživatelé firemních počítačů po celém světě mohou setkat s kybernetickými hrozbami.
      -rd
      23. 3. 2019
    • Phising jede

      Kybernetičtí útočníci i v minulém roce používali různé metody, kterými se chtěli dostat k osobním údajům a penězům uživatelů internetu a firem. Bezpečnostní komunita však nasazuje stále úspěšněji obranné techniky, které nutí útočníky měnit taktiku. Dokazují to údaje z bezpečnostní zprávy Microsoft Security Intelligence Report, kterou technologická firma zveřejnila již po dvacáté čtvrté.
      -rd
      20. 3. 2019
    • Pětina IT manažerů při kybernetickém útoku neví, kdy a jak k němu došlo

      Podle globálního průzkumu společnosti Sophos nejpravděpodobněji kybernetické zločince odhalíme na serverech a v sítích, často však vůbec nezjistíme okamžik a způsob průniku.
      -rd
      12. 3. 2019
    • Jak si nejlépe chránit svou vnitrofiremní síť

      Dávno pryč jsou časy, kdy bylo možné považovat interní zdroje a uživatele za důvěryhodné. Velká většina úniků dat má totiž jednoho společného jmenovatele – tím je uživatel, který byl označen za důvěryhodného, a z tohoto důvodu mu byla přidělena větší oprávnění, než reálně k výkonu svého povolání potřeboval.
      Jan Linhart
      18. 2. 2019
    • Jak chytře eliminovat nové typy hrozeb

      Množství útoků na koncové stanice v posledních letech výrazným způsobem stoupá. Kromě počtu však roste i jejich sofistikovanost a závažnost následků.
      Jan Linhart
      11. 2. 2019
    • DDoS útoky v roce 2018 – od kvantity ke kvalitě

      Report společnosti Kaspersky Lab zaměřený na oblast DDoS útoků v průběhu posledního čtvrtletí 2018 a porovnávající statistická data za celý uplynulý rok ukázal, že loni došlo k 13% poklesu celkového množství DDoS útoků v porovnání s rokem 2017. Z reportu ale vyplývá, že se prodlužuje délka trvání kombinovaných a http flood útoků. To by mohlo znamenat, že si kyberzločinci osvojují novou sofistikovanější techniku DDoS útoků.
      -rd
      8. 2. 2019
    • Přes třetinu organizací napadl kryptominer

      Nová zpráva Check Point 2019 Security Report ukazuje, že 20 % společností po celém světě je i nadále každý týden zasaženo útoky kryptominerů, 33 % organizací bylo zasaženo mobilním malwarem a pouze 4 % společností bylo v uplynulých 12 měsících terčem ransomwarového útoku.
      -rd
      3. 2. 2019
    • Kybernetické útoky v Česku sázely ke konci na malware

      Poslední kvartál bývá vzhledem k Vánocům z obchodního hlediska nejvypjatějším obdobím celého roku. Platí to nejen pro obchodníky, dodavatelské firmy a všechny komerční subjekty, ale i pro kyberzločince. Ti se díky těmto svátkům klidu, míru a konzumu snaží namnožit svůj zisk a obrat internetové uživatele o jejich úspory nebo alespoň cenná data. Velmi často využívají metody sociálního inženýrství, phishing, trojské koně nebo hit loňského roku – nelegální těžbu kryptoměn.
      -rd
      18. 1. 2019
    • I přes pokles hodnoty kryptoměn, je jejich těžba stále výnosná hackerská aktivita

      Jednou z nejčastěji skloňovaných technologií roku 2018 se bezpochyby staly kryptoměny. Zájem o ně se výrazně zvýšil už na konci roku 2017, kdy jejich hodnoty dosahovaly svého vrcholu. To samozřejmě neuniklo kyberzločincům, kteří k nim také obrátili svoji pozornost. Během roku 2018 se pro ně těžba kryptoměn ze zařízení napadených uživatelů stala klíčovým zdrojem příjmů a nahrazovala jiné typy útoků, například prostřednictvím vyděračského softwaru. Hodnota kryptoměn v uplynulém roce postupně klesala. Vyvstala tedy otázka, zda opadne i zájem útočníků. Bezpečnostní tým Cisco Talos zjistil, že i přes pokles hodnoty patří těžba kryptoměn na cizích zařízení k nejvýnosnějším aktivitám hackerů. Mění se ale techniky.
      -rd
      15. 1. 2019
    • Na závěr roku nás na internetu nejvíce potrápil adware

      Javascriptový škodlivý kód JS/Adware.Agent.AA, který se nejčastěji vyskytuje jako součást doplňků do internetových prohlížečů, byl v posledním měsíci minulého roku nejčastěji zachyceným škodlivým kódem v České republice. Vyplývá to z pravidelného přehledu detekcí bezpečnostní společnosti Eset.
      -rd
      9. 1. 2019
    • Kybertrendy pro rok 2019

      Avast varuje před útoky řízenými umělou inteligencí, sofistikovanějšími IoT útoky a zvýšeným výskytem falešných aplikací.
      -rd
      3. 1. 2019
    • Od prvního firewallu a virů až po umělou inteligenci a megaútoky: 25 let a 5 generací kyberhrozeb a bezpečnosti

      Jak se za uplynulé čtvrtstoletí vyvíjely kyberhrozby a jak se vyvíjela obrana proti nim?
      -rd
      28. 12. 2018
    • Proč jsou šifrované útoky na vzestupu?

      Jak roste počet společností používajících lepší šifrovací postupy, zaměřují se počítačoví zločinci při svých útocích na zranitelnosti v zabezpečení SSL/TLS.
      Fahmida YRashid
      27. 12. 2018
    • Rok 2019 bude ve znamení sofistikovanějších bezpečnostních útoků

      Kybernetičtí zločinci se přizpůsobují novým trendům v oblasti podnikových informačních systémů.
      -rd
      26. 12. 2018
    • Kyberútoky míří hlavně na továrny

      Nedávný virový útok na systémy největšího výrobce polovodičů na světě je jen další z řady podobných kybernetických hrozeb. Počet útoků do budoucna poroste.
      David Slouka
      16. 12. 2018
    • Největší kybernetické hrozby roku 2018 – ransomware a backdoory

      Z celkového počtu nově detekovaných škodlivých souborů v tomto roce nejvýrazněji vzrostlo množství backdoorů. Jejich počet stoupl o 44 % zatímco podíl ransomwaru narostl o 43 %.
      -rd
      15. 12. 2018
    • TOP 10 předpovědí pro oblast kybernetické bezpečnosti v roce 2019

      Co přinese rok 2019 v oblasti kybernetické bezpečnosti, ochrany a útoků? Čeho se mají firmy obávat a na co si mají dát pozor? Společnost Anect zveřejnila své předpovědi pro rok 2019 v oblasti kybernetické bezpečnosti.
      -rd
      14. 12. 2018
    • Nelegální těžba kryptoměn v roce 2018

      Nelegální těžba kryptoměn se v tomto roce rozjela na plné obrátky, což dokládá počet napadených uživatelů, kterých doposud bylo více než 5 milionů. Ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce tak počet útoků vzrostl o 83 %. Za tento nepříjemný trend jsou podle Kaspersky Lab v první řadě zodpovědné instalace nelicencovaných (pirátských) softwarů a obsahu.
      -rd
      4. 12. 2018
    • Kyberbezpečnostní předpověď na rok 2019

      V nadcházejícím roce budou pokročilé trvalé hrozby (APT) využívat dvě nesourodé skupiny kybernetických zločinců. Tu první tvoří energetičtí, ale nezkušení nováčci, kteří se budou snažit zaujmout pevné místo a urvat si kus kořisti. Naopak ve druhé skupině budou zastoupeni léty prověření kyberzločinci s bohatými zkušenostmi i dobře vybudovaným zázemím.
      -rd
      24. 11. 2018
    • Proč hackeři začali útočit na školy?

      V uplynulém čtvrtletí se podle expertů firmy Kaspersky Lab propadl počet DDoS útoků. Stojí za tím samotní vlastníci botů, kteří obracejí svoji pozornost na lukrativnější a bezpečnější způsob využití výpočetního výkonu svých botů – dobývání kryptoměn. Trend útoků zacílených na vzdělávací organizace ale pokračuje.
      Pavel Louda
      1. 11. 2018
    • Poznají vaši zaměstnanci kybernetické útoky? Těchto pět míří na malé firmy nejčastěji

      V dnešním digitálním světě už čelí riziku útoku každý podnik bez ohledu na velikost. I když malá rodinná firma nemusí pro kyberzločince představovat zlatý důl, právě ty se stále častěji dostávají do jejich hledáčku a často slouží jako odrazový můstek k rozsáhlejším kampaním. Ať už po právu či nikoli, malé firmy jsou obecně považovány za snadný cíl s omezenými možnostmi obrany a reakce na hrozby. Milan Habrcetl, bezpečnostní expert společnosti Cisco, varuje před pěti nejčastějšími útoky, které právě na malé firmy cílí.
      -rd
      23. 10. 2018
    • Počet útoků na IoT raketově roste, ohrožené jsou i pračky

      Ze zprávy společnosti Kaspersky Lab zaměřené na oblast IoT vyplývá, že v prvním pololetí tohoto roku byla zařízení internetu věcí napadena více než 120 000 malwarovými modifikacemi. To je více než trojnásobné množství oproti celému roku 2017…
      Pavel Louda
      24. 9. 2018
    • Pozornost hackerů se přemísťuje do oblasti mobilních telefonů

      Hacking mobilních zařízení je stále větším ohrožením pro jednotlivce i firmy. Centrum pozornosti útočníků se sem přesunuje jednak proto, že tyto systémy jsou zranitelnější, jednak proto, že uživatelé na rozdíl od počítačů většinou nevnímají potřebu mobilní zařízení nějak zabezpečit.
      Pavel Louda
      19. 9. 2018
    • Ransomware Ryuk útočí

      Přesto, že po technické stránce je ransomware Ryuk na poměrně nízké úrovni, řada organizací byla ohrožena velmi vážně. Některé z nich navíc zaplatily poměrně velmi vysoké výkupné za zpřístupnění a dešifrování souborů. Výkupné se pohybuje od 15 BTC…
      -rd
      23. 8. 2018
    • Téměř polovina Čechů netuší, že si má aktualizovat router

      Koupí routeru nic nekončí, starý hardware bezpečnost nezaručí.
      -rd
      25. 7. 2018
    91–120 / 362
    První strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 Následující strana Poslední strana

    • android
    • apple
    • google
    • Hardware
    • HD World
    • hry
    • internet
    • Microsoft
    • SMART World
    • Software

    Všechny témata

    TIP NA VIDEO

    • Coffee break: Zlodějům sdílených kol odzvonilo!
      Coffee break: Zlodějům sdílených kol odzvonilo!

    SPECIÁLNÍ PROJEKTY

    • První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
      První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
    • Ocenění IT produkt roku 2024
      Ocenění IT produkt roku 2024
    • Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící
      Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící


     


    Dále u nás najdete

    Otto Wichterle vyráběl kontaktní čočky doma s manželkou

    Digitální kurzy dotované státem příští rok zdraží

    Tajemství za kovářským kladivem. Zjistěte, jak vznikají kované skvosty

    Nedotažená digitalizace brzdí efektivitu státu

    Prostitutky nemusí své příjmy danit, určil přelomový rozsudek

    Michal Kraus (Geetoo Technology): Drahý cloud je mýtus

    Zdravotko: Přehled jen elektronicky a zálohy jen pro některé OSVČ

    Mít pár kilo navíc jako pojistku pro případ vážné nemoci?

    Němci chtějí skončit s DSL, do roku 2030 to ale zřejmě nebude

    DPD opět rozšiřuje síť, začíná doručovat do OX Point boxů

    Nejrychleji se nové léky dostávají k pacientům v Německu

    Jsou USA krok od rozpoutání chaosu v Evropě?

    Na bolavé dutiny zkuste čaj nebo sirup z petrklíče

    Z univerzitního projektu do Evropy: Jak čočka dobyla trh snacků

    Přehledy OSVČ: Na jaké novinky nesmíte zapomenout?

    Madlenka může odložit respirátor. Ale na dárce stále čeká

    Každý druhý Čech měl někdy problém s doručením zásilky

    Oneplay jsme nechtěli a nedá se zrušit. Lidé si stěžují na O2

    Češi pod palbou, v dubnu je zasypaly tisíce škodlivých e-mailů

    Více než 50 % internetového provozu vytváří šest firem

    • Computertrends.cz do mailu
    • RSS a další exporty
    • Podmínky užívání
    • Kontakt
    Byznys:
    Podnikatel.cz Euro.cz Businesscenter.podnikatel.cz
    Finance:
    Měšec.cz Finance.cz
    IT:
    Lupa.cz Root.cz Cnews.cz Zdroják.cz
    Zdraví:
    Vitalia.cz Zdraví.euro.cz
    Software:
    Slunečnice.cz Stahuj.cz SW.cz Můjsoubor.cz Stáhnu.cz
    Zájmy:
    Edna.cz Autobible.euro.cz Rodičov.cz Videačesky.cz Hryprodívky.cz Raketka.cz Nasvah.cz
    B2B:
    Computertrends.cz CIOtrends.cz Channeltrends.cz CFOtrends.cz
    Odborné akce:
    Tuesday.cz

     

    • O společnosti
    • Inzerce
    • Kariéra
    • Kontakty
    • Osobní údaje
    • Nastavení soukromí
    Copyright © 1997 – 2025 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
    computertrends
    Co píšeme v nejnovějším Computertrends?
    předplatné PŘEDPLATNÉ
    newsletter ČLÁNKY DO MAILU