Aktuální vydání Computertrends 5/2025 NOVÉ ČÍSLO
Computerworld.cz Deník pro IT profesionály
  • Securitytrends
  • Technologie
  • Internet a komunikace
  • Coffee Break
  • Newsletter
  • Kariéra
  • Analýzy
    • Hledat
    Computertrends  »  Témata  »  malware

    malware

    121–150 / 963
    První strana Předchozí strana 2 3 4 5 6 7 8 Následující strana Poslední strana
    • Chraňte svá data před phishingem zneužívajícím koronavirus a malware nultého dne

      Již je potvrzeno, že kyberzločinci se snaží využívat i koronavirovu pandemii, aby jejich útoky vypadaly ještě uvěřitelněji. Bezpečnostní odborníci společnosti Sophos odhalili mnoho phishingových e-mailů, které se vydávají za zprávy od Světové zdravotnické organizace (WHO), přičemž se tyto e-maily snaží přimět uživatele k zadání e-mailové adresy a hesla pod záminkou zasílání užitečných bezpečnostních informací.
      PR článek
      20. 3. 2020
    • Koronavir zneužívají podvodné e-maily

      Spolu s koronavirovou nákazou se šíří i podvodné e-maily, které se jí snaží zneužít. Odborníci se shodují, že takto dramatický nárůst podvodných zpráv nezaznamenali už léta. Podvodníci cílí jak na jednotlivce, tak na firmy všeho druhu. Světem se šíří e-maily hlavně v angličtině, francouzštině, italštině, japonštině a turečtině. O pěti nejčastějších typech informuje BBC.
      -vt
      18. 3. 2020

    • Jak má vaše firma reagovat na koronavirus?

      Jestliže sledujete zprávy, je pochopitelné, že vám koronavirová pandemie připomíná spíše zombie apokalypsu.
      -fs
      17. 3. 2020
    • Co jsou a jak fungují phishingové sady

      Pojem phishing kit, resp. phishingová sada, může být trochu matoucí pro toho, kdo s nimi běžně nepracuje. Zde je jejich stručný přehled a způsob fungování.
      Steve Ragan
      8. 3. 2020
    • Mobilní malware v roce 2019 – vzestup stalkerwaru a adwaru

      V průběhu loňského roku ohrožovali uživatele chytrých telefonů nejvíce stalkerware a reklamní mobilní trojští koně. Ti zaznamenali dvouciferný nárůst počtu detekovaných instalačních balíčků, zatímco stalkerware útočil na uživatele oproti roku 2018 více než dvakrát častěji. Tyto a další zajímavosti přináší report věnující se vývoji mobilního malwaru.
      -rd
      26. 2. 2020
    • Na lovu moderního malwaru - interaktivní webináře

      Týden, na který jsme všichni čekali… v polovině února proběhne Security SOS Week, který vám pomůže zjistit, jak odhalit a zastavit moderní typy malwaru, jak bezpečně využívat cloud a jak se nenechat nachytat phishingem. Sérii živých hodinových interaktivních webinářů o aktuálních malwarových hrozbách povede přední český bezpečnostní expert Michal Hebeda ze společnosti Sophos.
      PR článek
      3. 2. 2020
    • Podniková špionáž mýtů zbavená

      Firmy se snaží získat informace o své konkurenci podobně jako státy. Někdy to může být legální, ale průmyslová špionáž může snadno překročit hranici, za kterou začíná kriminalita.
      Josh Fruhlinger
      1. 2. 2020
    • Nejčastější aktuální hrozby pro Android

      Novou nejčastější hrozbou pro mobilní zařízení s operačním systémem Android je tzv. scareware, tedy malware, který má uživatele vyděsit a vylákat z něho peníze. V prosinci dosáhl 3% podílu na detekcích. Reklamní malware, který představoval nejčastější hrozbu po většinu loňského roku, oslabuje a na jeho místo postupně nastupuje spyware. Vyplývá to z pravidelných statistik společnosti Eset.
      -rd
      23. 1. 2020
    • Každá pátá tuzemská firma byla cílem hackerského útoku

      Kybernetických útoků v Česku přibývá a skoro každá pátá firma se v roce 2018 setkala s nějakým bezpečnostním incidentem, jak ukazují nejnovější data Českého statistického úřadu. Nejčastěji se jednalo o útoky s cílem přehltit kapacitu serverů obrovským množstvím požadavků a vyřadit je z provozu.
      -rd
      15. 1. 2020
    • Konflikt s Íránem může ohrozit i váš počítač

      Pokud Írán zahájí kyberútoky jako svou odpověď za zabití generálmajora Kásima Sulejmáního, což se pravděpodobně stane, budou jako vždy cílem útoku Windows. Až se to stane, váš počítač i byznys budou přímo na mušce. Zde je důvod i způsob, jak se těmto útokům uchránit.
      -fs
      14. 1. 2020
    • Konflikt s Íránem může ohrozit i váš počítač

      Pokud Írán zahájí kyberútoky jako svou odpověď za zabití generálmajora Kásima Sulejmáního, což se pravděpodobně stane, budou jako vždy cílem útoku Windows. Až se to stane, váš počítač i byznys budou přímo na mušce. Zde je důvod i způsob, jak se těmto útokům uchránit.
      -fs
      14. 1. 2020
    • Hitem konce roku byl spyware, kradl hesla

      V roce 2019 stoupal počet kybernetických hrozeb. V České republice dominoval spyware zaměřený na uživatelská hesla, ve světe roste počet útoků na banky. Celkově tyto škodlivé kódy stály v prosinci za 15 % detekovaného malware v České republice. Vyplývá to ze statistik společnosti Eset.
      -rd
      9. 1. 2020
    • Nebyli jste napadeni útokem APT?

      Máte ve své síti cenná data? Všimli jste si zvláštního chování sítě? Mohli byste se stát obětí sofistikovaných skrytých ataků typu APT (Advanced Persistent Threat). Jak to poznáte?
      Roger AGrimes
      24. 12. 2019
    • Webové brány: Proč nejsou neprůstřelné?

      Nepřiměřené spoléhání se na webové brány přináší riziko pro data, uživatele, zákazníky, organizace a pověst.
      Ryan Francis
      23. 12. 2019
    • V roce 2020 bude více sofistikovaných útoků a zneužití velkých dat

      Odborníci a analytici společnosti Kaspersky uveřejnili své vize týkající se pokročilých trvalých hrozeb (APT) v následujícím roce. Současné trendy naznačují, že se bude prohlubovat sofistikovanost hrozeb a zároveň jejich úzká profilace – zacílení. Dojde také k jejich diverzifikaci v důsledku externích faktorů, jako jsou vývoj a rozšíření strojového učení, technologie deepfake nebo napětí okolo obchodních cest mezi Asií a Evropou.
      -rd
      13. 12. 2019
    • Mobilní podvody, sofistikované škodlivé spamy, IoT malware a botnety v roce 2020

      Další prognózu na příští rok v oblasti bezpečnosti přináší Avast. Bezpečnostní odborníci z Avast Threat Labs předpokládají větší zaměření na ochranu dat, a to zejména v oblasti umělé inteligence.
      -rd
      12. 12. 2019
    • Mobilní podvody, sofistikované škodlivé spamy, IoT malware a botnety v roce 2020

      Další prognózu na příští rok v oblasti bezpečnosti přináší Avast. Bezpečnostní odborníci z Avast Threat Labs předpokládají větší zaměření na ochranu dat, a to zejména v oblasti umělé inteligence.
      -rd
      12. 12. 2019
    • Pozor na malware v RAR souborech

      Experti varují před falešnými fakturami. Často je využívají útočníci k šíření trojských koní, které kradou hesla.
      -rd
      12. 12. 2019
    • Jak sandboxing může přispět k vašemu zabezpečení

      Sandboxing slouží k izolaci a důkladné kontrole potenciálně nebezpečných souborů, které mohou obsahovat malware. V zásadě jde o to, že hrozba se separovala od zařízení a souborů, aby nemohla v podnikové síti napáchat škody.
      Petr Koudelka
      2. 12. 2019
    • Pozor na falešné antiviry pro Android

      Pro zařízení s operačním systémem Android je stále nejvýraznější hrozbou reklamní malware z rodiny Hiddad. Detekce tzv. scareware, kdy útočníci využívají strachu uživatele, představovala 3 % z celkového počtu detekcí hrozeb pro mobilní platformu společnosti Google. Vyplývá to z pravidelných statistik bezpečnostní společnosti Eset.
      -rd
      19. 11. 2019
    • V roce 2020 nás čeká nová kybernetická studená válka

      Check Point ve své kyberbezpečnostní vizi pro rok 2020 předpovídá, že s růstem mezinárodního napětí bude přibývat státy sponzorovaných kybernetických útoků proti vládám, kritickým infrastrukturám a důležitým organizacím.
      -rd
      18. 11. 2019
    • Výroční studie Threat Report odhaluje hlavní typy kybernetických útoků

      Studie Sophos 2020 Threat Report ukazuje, že kyberútočníci stále častěji sázejí na ransomware, vyvíjejí stále sofistikovanější škodlivé aplikace pro Android a zneužívají nesprávnou konfiguraci cloudových služeb i strojové učení.
      -rd
      8. 11. 2019
    • Hackeři v Česku usilují hlavně o osobní data či šíření dalšího malwaru

      Aktivity, pomocí kterých kyberzločinci cílí na hesla, jsou podle aktuálních dat společnosti Eset spíše na ústupu.
      Pavel Louda
      5. 11. 2019
    • Jak hackeři útočili na ČR a další státy ve třetím čtvrtletí?

      Kyberzločinci operující s pokročilými trvalými hrozbami (APT) začali ve třetím čtvrtletí tohoto roku využívat řadu nových a doposud neznámých škodlivých nástrojů. Díky nim se snaží vyhnout detekci. Tyto a další APT trendy vztahující se i k České republice obsahuje nejnovější report společnosti Kaspersky.
      -rd
      1. 11. 2019
    • Pozor na spyware, který sbírá metadata o připojených GSM zařízeních

      Malware Attor cílí na východoevropské vlády, diplomaty a uživatele, kteří dbají na ochranu svých dat. Šíří se prostřednictvím ruských sociálních sítí.
      -rd
      29. 10. 2019
    • Varování před aplikacemi, které spouštějí skryté reklamy

      Mobilní zařízení byly v září podle statistik bezpečnostní společnosti Eset nejvíce ohroženy reklamním malwarem. Útočníci jej vydávají za aplikace ke stahování či přehrávání videí.
      -rd
      7. 10. 2019
    • Nejvážnější hrozbou pro české uživatele zůstávají trojské koně kradoucí hesla

      Ilustrační obrázek
      České uživatele nadále nejvíce ohrožují útoky, které se snaží získat hesla z prohlížečů. Na předních příčkách se drží třetí měsíc. Další běžnou hrozbou je malware, který útočníkům těží kryptoměny.
      -rd
      3. 10. 2019
    • Echobot po celém světě masivně útočí na internet věcí

      Experti varují organizace před novou variantou botnetu Mirai s označením Echobot. Ta masivně útočí na nejrůznější IoT zařízení a zneužívá už více než 50 různých zranitelností.
      Pavel Louda
      17. 9. 2019
    • Počet bezsouborových útoků vzrostl o 265 procent

      Zpráva společnosti Trend Micro ukazuje, že moderní hrozby obchází tradiční bezpečnostní mechanismy a představují tak významný test stávající ochrany.
      -rd
      12. 9. 2019
    • Za pětinou infikovaných telefonů stojí jediná rodina reklamního malware

      Mezi největší srpnová rizika patří adware a také falešné antivirové aplikace, spočítal Eset.
      -rd
      9. 9. 2019
    121–150 / 963
    První strana Předchozí strana 2 3 4 5 6 7 8 Následující strana Poslední strana

    • android
    • apple
    • google
    • Hardware
    • HD World
    • hry
    • internet
    • Microsoft
    • SMART World
    • Software

    Všechny témata

    TIP NA VIDEO

    • Coffee break: Bezpečnost s velkým srdcem, říká Pavel Černý ze společnosti Eurosecure
      Coffee break: Bezpečnost s velkým srdcem, říká Pavel Černý ze společnosti Eurosecure

    SPECIÁLNÍ PROJEKTY

    • První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
      První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
    • Ocenění IT produkt roku 2024
      Ocenění IT produkt roku 2024
    • Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící
      Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící


     


    Dále u nás najdete

    Dechová cvičení? Důležité je dýchat nosem a do břicha

    Bude dost plynu? Stav českých zásobníků je na minimu

    Digitální kurzy dotované státem příští rok zdraží

    Billa, Globus a Kaufland nabízí nové privátky

    Kdo musí televizi a rozhlasu oznámit počty zaměstnanců a jak?

    Michal Kraus (Geetoo Technology): Drahý cloud je mýtus

    Microsoft dává nadobro sbohem heslům

    Windows a macOS jsou viry. V ČR vystoupil Richard Stallman

    Jak si v mobilním telefonu zajistit soukromí a kontrolu nad daty?

    Jak zajistit vyklizení nemovitosti u problémových nájemců?

    Češi přispěli k průlomu v nejpokročilejší výrobě čipů

    Výhody a nevýhody registrace k DPH u dobrovolných plátců

    Duolingo jako symbol zaměstnanecké AI krize?

    Výše povinného příspěvku na stáří je stále nejasná

    Příběh pětileté Emily stál na začátku úplně nové metody léčby

    Jsou tu další snahy o prolomení šifrování v EU

    Co to jsou dohadné položky a proč je nutné o nich účtovat?

    Léky na obezitu nejsou na hubnutí do plavek

    Každý druhý Čech měl někdy problém s doručením zásilky

    Přehledy OSVČ: Na jaké novinky nesmíte zapomenout?

    • Computertrends.cz do mailu
    • RSS a další exporty
    • Podmínky užívání
    • Kontakt
    Byznys:
    Podnikatel.cz Euro.cz Businesscenter.podnikatel.cz
    Finance:
    Měšec.cz Finance.cz
    IT:
    Lupa.cz Root.cz Cnews.cz Zdroják.cz
    Zdraví:
    Vitalia.cz Zdraví.euro.cz
    Software:
    Slunečnice.cz Stahuj.cz SW.cz Můjsoubor.cz Stáhnu.cz
    Zájmy:
    Edna.cz Autobible.euro.cz Rodičov.cz Videačesky.cz Hryprodívky.cz Raketka.cz Nasvah.cz
    B2B:
    Computertrends.cz CIOtrends.cz Channeltrends.cz CFOtrends.cz
    Odborné akce:
    Tuesday.cz

     

    • O společnosti
    • Inzerce
    • Kariéra
    • Kontakty
    • Osobní údaje
    • Nastavení soukromí
    Copyright © 1997 – 2025 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
    computertrends
    Co píšeme v nejnovějším Computertrends?
    předplatné PŘEDPLATNÉ
    newsletter ČLÁNKY DO MAILU