Aktuální vydání Computertrends 5/2025 NOVÉ ČÍSLO
Computerworld.cz Deník pro IT profesionály
  • Securitytrends
  • Technologie
  • Internet a komunikace
  • Coffee Break
  • Newsletter
  • Kariéra
  • Analýzy
    • Hledat
    Computertrends  »  Témata  »  Whitepapers

    Whitepapers

    211–240 / 247
    První strana Předchozí strana 3 4 5 6 7 8 9 Následující strana Poslední strana
    • Analýza chování sítě

      Systémy pro analýzu chování sítě tím, že monitorují komunikaci a zaznamenávají změny v typickém provozu, vlastně představují další úroveň bezpečnosti. Tyto systémy totiž obvykle provádějí test síťového chování a sledují jejich změny.
      Denise Dubieová
      17. 1. 2007
    • Manažer bezpečnosti: O noteboocích, kofeinu i čokoládě

      Naší manažerku z obavy o bezpečnost laptopů bolí hlava. Snaží se tomu čelit všemi možnými prostředky: - Seděla jsem u svého stolu a zírala na tabuli na zdi. Trápily mě starosti o bezpečnost a pořádné bolení hlavy. K bolesti hlavy přispívaly také moje alergie, ale hlavní příčinou byl stres. Měla jsem toho v hlavě spoustu, včetně otázky, co dělat s laptopy. Když jsem se ráno probudila s bolestí hlavy a všemi příznaky silného záchvatu alergie, skočila jsem si nejprve pro příslušný prášek....
      C JKellyová
      8. 1. 2007

    • Spravujte SAN kvalitněji a jednodušeji

      Kvůli velkému nárůstu množství uchovávaných dat se řada dnešních úložných sítí velmi rychle rozvíjí. Firemní IT manažeři přitom sítě SAN (Storage Area Networks) tlačí až k jejich limitům – ve smyslu velikosti, komplexnosti i funkčnosti.
      Michele Hope
      2. 1. 2007
    • Správa virtuálních serverů

      S tím, jak technologie virtuálních strojů ve velkém opouští vývojové laboratoře a stěhuje se stále častěji do prostředí klasických firem, někteří administrátoři zjišťují, že nárůst počtu virtuálních serverů znatelně předhání počet nástrojů, jež jsou dostupné pro jejich efektivní správu. Existující nástroje pro monitoring serverů sice berou ve stále větší míře ohled i na virtuální servery, většina z nich ale stále není dostatečně sofistikovaná, aby interpretovala zpětnou vazbu v kontextu virtuálních strojů – a mnohem méně jich podle toho funguje.
      Robert LMitchell
      22. 12. 2006
    • Bezpečnostní technologie používané v Česku

      Antispam v současné době používají více než čtyři pětiny organizací, antispyware pak přibližně sedm organizací z deseti. Aktuální výsledky realizovaného výzkumného šetření vypovídají o tom, že organizace koncového trhu se zabývají problematikou bezpečnosti skutečně velmi pečlivě a důkladně.
      Jiří Remr
      19. 12. 2006
    • Manažer bezpečnosti: Pravidla, která uživatele drží v patřičných mezích

      Pravidlo minimálních oprávnění a oddělení zodpovědností nepustí uživatele do míst, kde nemají co dělat. Jako profesionálové na informační bezpečnost máme při diskusích tendenci hovořit o tom, jak by mělo být implementováno zabezpečení informací, pomocí různých termínů. Poslední dobou jsou při poradách či hromadném firemním maillingu, kde šířím povědomí o bezpečnostních potřebách, mými oblíbenými termíny „pravidlo minimálních oprávnění“ a „oddělení zodpovědností“.
      Mathias Thurman
      15. 12. 2006
    • Autentizace uživatelů v Česku

      Celková penetrace autentizace založené na čipových kartách by se mohla v průběhu příštích dvou až tří let přiblížit k dvoupětinové hranici. V souvislosti s množícími se bezpečnostními riziky je z přístupu jednotlivých organizací a z implementovaných nástrojů patrná jasná snaha o soustavné posilování bezpečnosti informačních systémů. Cílem příslušných opatření přitom bývá jak ochrana vůči zásahům z vnějšího prostředí, tak také zabezpečení informačního systému a jeho funkcí proti zásahům zevnitř, tedy proti samotným uživatelům organizace.
      Jiří Remr
      8. 12. 2006
    • Ukládání dat v moderních organizacích

      Objem informací, který je v korporacích zpracováván nebo ukládán, dlouhodobě roste výrazným tempem. Ukládány jsou totiž už nikoliv nejen „surová čísla“ (například databáze), ale velmi často se uchovávají i mnohem náročnější subjekty, jako jsou třeba grafické prvky, audiovizuální soubory či data sbíraná například v reálném čase. Tento stav nutí organizace zásadním způsobem přepracovávat své úložné systémy.
      Pavel Louda
      8. 12. 2006
    • Jaký uložný systém je nejvhodnější?

      Data jsou klíčovým vlastnictvím moderních firem. Růst objemu dat, jejich ukládání a správa je aktuálním problémem. Správné rozhodnutí v této oblasti znamená významnou strategickou výhodu vůči konkurenci. V tomto příspěvku se věnuji technickým faktorům, které mají vliv na takto významné rozhodnutí.
      Jan Teuschel
      7. 12. 2006
    • Současné řešení ukládání podnikových dat

      Základním úkolem pro tento článek je stanovit si, co vše lze pod pojem storage zahrnout. Souhrnně takto označujeme řešení sloužící v podnicích a organizacích k provoznímu ukládání, zálohování a archivaci dat.
      Roman Kalný
      7. 12. 2006
    • Moderní prostředky pro ukládání dat

      Existence moderní informační společnosti je spojena s neustálou potřebou získávání, zpracování a ukládání informací různého typu. Nejsnazším způsobem, který lze volit pro práci s informacemi, je jejich ukládání ve formě digitálních dat. Objem vytvářených a uchovávaných informací se každoročně zvyšuje a s tím úměrně stoupají požadavky na datová úložiště. V současné době hovoříme o více než padesátiprocentním meziročním nárůstu objemu uchovávaných dat. To představuje zvyšující se nároky nejen na kapacitu datových úložišť, ale také na rychlý přístup k datům.
      Jan Jiskra
      7. 12. 2006
    • Velký článek o moderních mobilních datových sítích

      V České republice jsou v současnosti mobilní datové sítě mimořádně populární. Jaké všechny sítě máme dnes vlastně k dispozici a na jaké sítě se můžeme těšit? Je na tom lépe s mobilním internetem Česko, nebo Slovensko? A jak jednotlivé technologie vlastně fungují?
      Martin Zikmund
      5. 12. 2006
    • Boj se spamem nemusí být drahý!

      Jak začaly růst náklady na poštovní služby, byl rozvoj komplexních e-mailových řešení nevyhnutelný. Dříve se SMTP spojení šířila doslova lavinovitě a e-mailové filtry se používaly pouze k třídění e-mailů. V současné době jsou ale e-mailové filtry v podstatě absolutní nutností.
      Paul Venezia
      29. 11. 2006
    • Rychlokurz: Softwarová dokumentace

      Definice: Kvalitně zpracovaná dokumentace snižuje náklady na zaškolení, na přímou podporu uživatelů i na nasazení systému. Ta tam je doba, kdy uživateli stačilo pár kliků a cítil se v aplikaci jako doma. Vyvíjené a nabízené softwarové produkty jsou dnes již tak komplexní a sofistikované, že si lze jen stěží představit ideál uživatele „proklikávajícího se“ aplikací zcela suverénně a efektivně. Dnes se zdá, že stále potřebnější a nakonec taky výhodnější je naučit zákazníka-uživatele software používat, přiblížit mu jeho přednosti a tím nový software skutečně zpopularizovat a prodat.
      Radek Bystřický
      27. 11. 2006
    • Revoluce ve využití nanotrubičky

      Uhlíkové nanotrubičky mají již dnes v počítačovém průmyslu několik fungujících aplikací (monitory apod.). Řada možností jejich uplatnění ale až dosud narážela na to, že bylo obtížné vytvářet kombinované struktury nanotrubiček s vodivými kovovými povrchy. Nyní by se situace mohla změnit. Výzkumníci z newyorského Rensselaer Polytechnic Institute objevili totiž dvě nové metody umožňující uhlík a kov propojit dohromady.
      Pavel Houser
      23. 11. 2006
    • Business intelligence v novém hávu

      Základní funkcionalita původních informačních systémů, obvykle doplněná o neintegrovaná speciální řešení, přestává, jak tvrdí Petr Železník z firmy SAP, ve stále náročnějších podmínkách stačit. Bankovní a finanční instituce stále více akutně potřebují konsolidované, aktuální a správné informace o svých klientech, aby mohly cíleně nabízet personalizované balíčky služeb. Na řadu tak přicházejí sofistikovanější metody a nástroje potřebné k sestavení kvalifikované nabídky, úspěšnému řízení finančního businessu s minimalizací rizik rozhodování, k nimž se dnes nejčastěji řadí nástroje BI a CRM (komplexní řízení vztahů se zákazníky).
      Pavel Louda
      23. 11. 2006
    • Turbína vs. palivový článek

      Jako zdroj energie pro přenosná elektronická zařízení by se kromě palivových článků či baterií mohly uplatnit i miniaturní plynové turbíny. Vědcům z MITu se pod vedením profesora Alana Epsteina podařilo sestrojit z křemíkových plátků model miniaturního spalovacího motoru, který i se všemi součástmi (kompresor, spalovací komora, chladicí systém...) není větší než kovová mince a je také srovnatelně tenký.
      Pavel Houser
      22. 11. 2006
    • Představujeme nejrychlejší storage na světě

      Lidé z Texas Memory Systems přišli s úložištěm, které je údajně nejrychlejší na světě a pracuje více než šestsetkrát rychleji než klasický počítačový HDD (hard disk drive). SSD (solid-state drive), tedy disk založený na paměti flash, RamSan je první SSD určený k použití s technologií InfiniBand a poskytuje rychlejší přístup k datům, který je kritický hlavně v prostředích, kde se zpracovávají vysoce náročné výpočetní operace.
      Patrik Khudhur
      22. 11. 2006
    • Energie bez drátů

      Výzkumníci jsou opět o něco blíž k zprostředkování elektrické energie bez použití klasického kabelu. Ideál vpravdě bezdrátových zařízení tak není až tak vzdálený, jak by se mohlo zdát. Vědci z výzkumného institutu MIT se zabývají známým fenoménem elektromagnetické indukce, což je jev, při kterém v důsledku časové změny magnetického indukčního toku, ve vodiči dochází ke vzniku indukovaného elektromotorického napětí a indukovaného proudu. Zástupci z MIT teď tvrdí, že by elektromagnetická indukce mohla fungovat na mnohem větší vzdálenosti, než se původně myslelo, a šla by využívat k napájení koncových zařízení typu mobilů či přenosných počítačů.
      Patrik Khudhur
      21. 11. 2006
    • Informační systémy ve finančním sektoru

      Jen málo odvětví si může dovolit tak značné investice do informačních systémů jako právě finanční sektor. Vysoké marže, požadavky klientů i obrovská konkurence mezi investičními, bankovními či pojišťovacími ústavy – to jsou klíčové faktory pro to, že tyto společnosti stojí v čele implementátorů špičkových IT systémů zahrnující pokročilá úložná řešení, gridy, webové služby, SOA, virtualizaci či rozšířené analytické nástroje. Za plány finančníků ale nestojí jen jejich vlastní cíle – tyto společnosti jsou často svázány i legislativními požadavky, které musí plnit – ať už jde o bezpečnost shromažďovaných údajů či soulad s různými vládními nařízení.
      Pavel Louda
      17. 11. 2006
    • Nový český vyhledávač je na světě

      V České republice byla spuštěna internetová služba Takeit.cz. Zjednodušuje mimo jiné snahu uživatelů o pročítání velkého množství nalezených webových stránek propojením textového sdělení s obrazovou složkou.
      Patrik Khudhur
      14. 11. 2006
    • Zabiják SAN? FAN!

      Současný trend neustále se zvyšující poptávky po datových úložných systémech, kdy technologie pomalu přestává držet krok s nároky firem, vyústí dle analytiků v masovou adopci FAN (File Area Networks) velkými podniky. To by se mělo přihodit někdy okolo roku 2008.
      Patrik Khudhur
      9. 11. 2006
    • Správa virtuálních serverů

      S tím, jak technologie virtuálních strojů ve velkém opouští vývojové laboratoře a stěhuje se stále častěji do prostředí klasických firem, někteří administrátoři zjišťují, že nárůst počtu virtuálních serverů znatelně předhání počet nástrojů, jež jsou dostupné pro jejich efektivní správu. Existující nástroje pro monitoring serverů sice berou ve stále větší míře ohled i na virtuální servery, většina z nich ale stále není dostatečně sofistikovaná, aby interpretovala zpětnou vazbu v kontextu virtuálních strojů – a mnohem méně jich podle toho funguje.
      Robert LMitchell
      9. 11. 2006
    • Rychlokurz: Paketový přenos hlasu, aneb VoIP

      Definice: VoIP představuje systém přenosu digitalizované hlasové komunikace pomocí IP sítí. Podívejme se o co jde v našem jednorázovém rychlokurzu.
      Bradley Mitchell
      7. 11. 2006
    • Volny.cz bude mít zanedlouho komerční iPTV

      Pilotní provoz digitální televize přes internet je už v plném proudu a probíhá v Praze, v lokalitách Strašnice a Vršovice, kde poběží do prosince. Komerční provoz by se měl spustit hned na počátku příštího roku.
      Bohumil Herwig
      6. 11. 2006
    • Adobe připravuje vylepšenou správu práv

      Server Adobe pro řízení politik představuje platformu založenou na J2EE, která komunikuje s klienty prostřednictvím protokolů webových služeb.
      Petr Velecký
      1. 11. 2006
    • Aplikace na jedno lusknutí prsty

      Pomůžeme vám, abyste mohli svým uživatelům kvalitně, bezpečně a levně poskytovat aplikace, které potřebují ke své práci. Desktopové, webové i typu klient/server, k použití v sídle firmy, na pobočce nebo v domácí kanceláři. To je hlavní sdělení, které se jako červená nit táhlo konferencí Citrix iForum 06, které se v americkém Orlandu zúčastnil i český ComputerWorld.
      Petr Mandík
      1. 11. 2006
    • Nástup open source správy v plné síle

      Šestice společností zabývajících se otevřeným softwarem a nejrůznějšími open source projekty založila průmyslovou organizaci pro zlepšení postavení open source správních nástrojů v podnikových internetových obchodech.
      Patrik Khudhur
      8. 10. 2006
    • Pár slov úvodem

      Komplexní správa podnikové infrastruktury (Infrastructure Management Systems, IMS) zajišťuje správu firemních zdrojů jako jsou informační a telekomunikační systémy, zařízení a vybavení, budovy a vozidla, ale také nehmotné zdroje jako jsou licence, či patenty. Jedna z dílčích oblastí, která spadá do systému IMS je také správa IT infrastruktury. A právě tou se zde hodláme zabývat. Sem přitom spadá vše od implementace informačního systému, přes správu vzdálených uživatelů, až po plánování toho, jak naložit s IT rozpočtem.
      Patrik Khudhur
      8. 10. 2006
    • Než vyrazíte na nákup

      V tomto článku se s vámi profesionálové podělí o své zkušenosti, které zajistí, že při strategickém rozhodování o nákupech budete schopni dělat ta nejlepší rozhodnutí.
      Joanne Cummings
      8. 10. 2006
    211–240 / 247
    První strana Předchozí strana 3 4 5 6 7 8 9 Následující strana Poslední strana

    • android
    • apple
    • google
    • Hardware
    • HD World
    • hry
    • internet
    • Microsoft
    • SMART World
    • Software

    Všechny témata

    TIP NA VIDEO

    • Coffee break: Bezpečnost s velkým srdcem, říká Pavel Černý ze společnosti Eurosecure
      Coffee break: Bezpečnost s velkým srdcem, říká Pavel Černý ze společnosti Eurosecure

    SPECIÁLNÍ PROJEKTY

    • První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
      První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
    • Ocenění IT produkt roku 2024
      Ocenění IT produkt roku 2024
    • Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící
      Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící


     


    Dále u nás najdete

    Příběh pětileté Emily stál na začátku úplně nové metody léčby

    Díky aplikaci nakoupíte v Costa Coffee a pekařství Paul levněji

    Michal Kraus (Geetoo Technology): Drahý cloud je mýtus

    Objem dat skokově roste, zvyšuje rizika deepfake útoků

    Canva stále více šlape do AI a přidává nové funkce

    Windows a macOS jsou viry. V ČR vystoupil Richard Stallman

    Novela: nepřetržitost pracovních poměrů a čerpání dovolené

    Nová technika umožňuje snadnou tvorbu malwaru pomocí AI

    Vyplňujete rádi předmět e-mailu? Seznam to teď bude dělat za vás

    Češi přispěli k průlomu v nejpokročilejší výrobě čipů

    Ir na pražském maratonu přežil zástavu srdce trvající 47 minut

    Na bolavé dutiny zkuste čaj nebo sirup z petrklíče

    Výhody a nevýhody registrace k DPH u dobrovolných plátců

    Češi pod palbou, v dubnu je zasypaly tisíce škodlivých e-mailů

    Parmazán není parmazán, hermelín není hermelín

    Mikýř otestoval, jestli se influenceři nechají pozvat do Číny

    Jak si v mobilním telefonu zajistit soukromí a kontrolu nad daty?

    Agrofert: Dotace nám místo EU mohl proplatit český stát

    Digitální kurzy dotované státem příští rok zdraží

    Miloše Kopeckého poznamenala válka, o matku přišel v Osvětimi

    • Computertrends.cz do mailu
    • RSS a další exporty
    • Podmínky užívání
    • Kontakt
    Byznys:
    Podnikatel.cz Euro.cz Businesscenter.podnikatel.cz
    Finance:
    Měšec.cz Finance.cz
    IT:
    Lupa.cz Root.cz Cnews.cz Zdroják.cz
    Zdraví:
    Vitalia.cz Zdraví.euro.cz
    Software:
    Slunečnice.cz Stahuj.cz SW.cz Můjsoubor.cz Stáhnu.cz
    Zájmy:
    Edna.cz Autobible.euro.cz Rodičov.cz Videačesky.cz Hryprodívky.cz Raketka.cz Nasvah.cz
    B2B:
    Computertrends.cz CIOtrends.cz Channeltrends.cz CFOtrends.cz
    Odborné akce:
    Tuesday.cz

     

    • O společnosti
    • Inzerce
    • Kariéra
    • Kontakty
    • Osobní údaje
    • Nastavení soukromí
    Copyright © 1997 – 2025 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
    computertrends
    Co píšeme v nejnovějším Computertrends?
    předplatné PŘEDPLATNÉ
    newsletter ČLÁNKY DO MAILU