Aktuální vydání Computertrends 5/2025 NOVÉ ČÍSLO
Computerworld.cz Deník pro IT profesionály
  • Securitytrends
  • Technologie
  • Internet a komunikace
  • Coffee Break
  • Newsletter
  • Kariéra
  • Analýzy
    • Hledat
    Computertrends  »  Témata  »  Whitepapers

    Whitepapers

    151–180 / 247
    První strana Předchozí strana 3 4 5 6 7 8 9 Následující strana Poslední strana
    • MyQ – řešení pro správu a zabezpečení tiskových úloh

      Společnost Janus, výhradní distributor tiskových zařízení Kyocera Mita v České republice, uvádí na náš trh systém pro správu, zabezpečení a monitoring tiskových úloh.
      Martin Noska
      14. 12. 2007
    • Pozvánka na seminář Vývoj pro WSS ve VS2008

      V úterý 18. prosince 2007 od 9 do 14 hodin pořádá společnost Microsoft seminář na téma Vývoj pro WSS ve VS2008.
      Martin Noska
      13. 12. 2007

    • Vytlačí OLED technologie klasické LCD panely?

      O nástupci dnešní LCD technologie, označované jako OLED, se mluví již dlouho. Existuje totiž již zhruba 20 let, neboť v roce 1987 ji vyvinula firma Kodak a vyznačuje se použitím organických elektroluminiscenčních diod bez nutnosti dalšího podsvětlení, jak je tomu u běžných LCD panelů.
      Martin Noska
      12. 12. 2007
    • Zúčastněte se livemeetingu Online WS2008 akademie III.

      Společnost Microsoft pořádá sérii livemeetingů zaměřených na Windows Server 2008, další pokračování se koná již ve středu 19. prosince.
      Martin Noska
      11. 12. 2007
    • Křemíková nanofotonika přinese naprostou revoluci v oblasti mikroprocesorů!

      Vědci z IBM představili novou technologii, pojmenovanou křemíková nanofotonika, která přináší revoluční pokrok v oblasti propojení jader čipů. Jedná se o přenos informací prostřednictvím světelných pulzů, které nahrazují tradiční elektrické vedení a přináší až stonásobné zvýšení rychlosti přenosu při pouhé desetině energetických nároků!
      Martin Noska
      10. 12. 2007
    • Vývoj 32nm čipů bude mít novou posilu – společnost NEC

      Před dvěma týdny jsme informovali, že Sony odstupuje od společných plánů Toshiby a IBM vyvíjet technologii výroby 32nm čipů. Toto úterý se objevila nová informace, že se k tomuto vývoji plánuje po dohodě s Toshibou přidat společnost NEC.
      Martin Noska
      29. 11. 2007
    • Samsung postaví továrnu na LCD displeje bez Sony

      Společnost Samsung hodlá investovat 2,2 miliardy dolarů do nové továrny na výrobu LCD. V ní by se měly vyrábět LCD displeje s velkými úhlopříčkami (50 palců a více) a zprvu Samsung plánoval tuto továrnu otevřít ve spolupráci se Sony. Ta se ale rozhodla nakonec od společného projektu bez bližších komentářů odstoupit.
      Martin Noska
      26. 11. 2007
    • Sony odchází z vývoje 32nm technologie výroby čipů

      Na výzkumu a budoucí výrobě čipů 32nm technologií se měla společnost Sony podílet spolu s IBM a Toshibou, ale ve čtvrtek 8. listopadu se objevila zpráva, že se již dále v tomto společném podniku nebude angažovat.
      Martin Noska
      13. 11. 2007
    • Zátěžové testování - rychlokurz

      Přesýpací hodiny – relikvie starověku a nepopulární ikona na obrazovkách počítačů. Uživateli mnohdy naznačuje, že je ještě dostatek času zajít si na šálek dobré kávy ve společnosti dalších spolupracovníků, kteří trpí stejným problémem. Musejí čekat. Předejít tomuto nešvaru se částečně dá již při vývoji aplikace právě zátěžovým testováním, které může na základě různých kritérií prozradit, jak se bude konkrétní aplikace chovat při různém stupni či typu zatížení systému.
      Radek Kupka
      9. 11. 2007
    • Manažer bezpečnosti: IP telefonie – rychlé zhodnocení

      Vedoucí pracovníci dnes chtějí mít IP telefony na stole, takže náš manažer si musí pospíšit, aby zajistil bezpečnost: - „Mým mottem je zabudovat bezpečnost do projektu vždy včas. Vytváření infrastruktury a změny aplikace poté, kdy byla technologie zavedena, je totiž často velice obtížné.“
      Martin Kybal
      25. 10. 2007
    • Business intelligence: Je třeba přemýšlet

      Pod označením business intelligence si lze představit především výkonné analytické a vykazovací nástroje, které umožňují využít firemní data nejen k analýze již proběhlých jevů, ale také k predikcím budoucího vývoje. Většina firemních systémů je zahlcená daty, ze kterých se relevantní informace získávají jen velmi obtížně. Business intelligence je cesta ke konkurenční výhodě.
      Patrik Khudhur
      18. 10. 2007
    • Připravte svou síť na BPO

      Jak by se vám líbilo, kdybyste mohli dát podklady pro své daňové přiznání na desku úředníkova stolu, ať si s tím poradí za vás? To ale bohužel nejde. Veškerá práce – roztřídění a seřazení veškerých daňových dokladů a vyplnění všech možných formulářů – totiž připadá na daňové poplatníky. Pokud daňoví poplatníci všechno nepřipraví s předstihem, riskují nedorozumění, nepřesnosti, zmeškané termíny a pokuty – a hrozí, že výsledek nebude dobrý.
      Patrik Khudhur
      11. 10. 2007
    • Technologie internetu (9.): Směrování ve velkém

      Pokud jde o vnější směrování, tedy směrování mezi autonomními systémy, používá se dnes prakticky výhradně Border Gateway Protocol (BGP) verze 4. Protokol BGP umožnil přejít od centralizovaného směrování k uspořádání peer-to-peer, kdy datagramy putující mezi dvěma autonomními systémy mohou využít kteroukoli existující cestu.
      Ladislav Lhotka
      1. 10. 2007
    • Technologie internetu (8.): Směrování v malém

      V tomto dílu seriálu probereme dva významné reprezentanty vnitřních směrovacích protokolů. Říká se jim tak proto, že se používají pro výměnu informací mezi směrovači v rámci jednoho autonomního systému (AS). V ideálním případě by měl každý AS používat jediný vnitřní směrovací protokol.
      Ladislav Lhotka
      24. 9. 2007
    • Zálohování a archivace messagingu

      Zeptejte se libovolného správce systémů Microsoft Exchange na to, jaká je jeho nejhorší noční můra, a pravděpodobně vždy dostanete stejnou odpověď: Muset nečekaně odstavit systém a poté být bombardován otázkami, kdy to zase bude fungovat. Pochopitelně nikdo nechce slyšet odpověď typu: „Může to trvat ještě několik hodin,“ případně „Možná zítra.“
      Michele Hope
      20. 9. 2007
    • Technologie internetu (7.): Směrovací hierarchie

      Jak víme od minule, směrování datagramů se řídí obsahem směrovací tabulky. Platí to stejnou měrou pro hostitele (koncová zařízení) i směrovače, i když v softwaru směrovačů se tabulka obvykle implementuje důmyslněji, aby byla schopna efektivně pojmout mnoho desítek tisíc směrovacích cest. Značně se však liší způsob plnění směrovací tabulky.
      Ladislav Lhotka
      17. 9. 2007
    • Technologie pro systémovou integraci

      Nenávratně pryč už je doba firemních jednoduchých autonomních programů s jednou nebo dvěma základními funkcemi. Dnes se lze v korporátním prostředí setkat se stovkami komplexních aplikací se složitými vazbami a závislostmi, běžících distribuovaně za firewally a routery a zpracovávajících obrovské objemy dat v krátkém čase.
      Lenka Michalská
      13. 9. 2007
    • Technologie internetu (6.): Směrování datagramů

      Co se děje v pozadí pohodlné internetové komunikace? Jaké neviditelné procesy stojí za síťovým přenosem dat ?V minulém dílu seriálu jsme se věnovali čtyřvrstvé architektuře TCP/IP. Jejím příjemným důsledkem je abstrakce, která pro koncového uživatele vytváří iluzi přímé komunikace se vzdáleným partnerem či serverem.
      Ladislav Lhotka
      10. 9. 2007
    • Technologie internetu (5.): Modely, vrstvy a hlavičky

      Datová komunikace představuje v celé své šíři pěkně složitý problém, který začíná u fyzikálních aspektů přenosu signálu a končí třeba u webové stránky, která se zobrazí ve vašem prohlížeči.
      Ladislav Lhotka
      3. 9. 2007
    • Technologie internetu (4.): Věčné dilema – pakety, nebo okruhy?

      IP verze 6, o němž jsme mluvili minule, nemůžeme v žádném případě považovat za konkurenta IPv4. Nová verze IP je připravena – a buďme za to rádi – pro případ, že se naplní vize internetu jako pervazivní sítě, která bude v každém bytě, a dokonce na těle každého z nás zastoupena desítkami komunikujících zařízení.
      Ladislav Lhotka
      27. 8. 2007
    • Technologie internetu (3.): Internet Protocol verze 6

      Zásadním a doufejme i definitivním lékem na nedostatek IP adres, o němž byla řeč již minule, je razantní zvýšení jejich počtu cestou zvýšení počtu adresových bitů. Tato změna byla realizována v podobě nové verze protokolu IP. A protože stávající verze má číslo 4, byla nová verze označena jako IP verze 6 neboli IPv6.
      Ladislav Lhotka
      20. 8. 2007
    • Technologie internetu (2.): Problém internetových adres

      Na přelomu 80. a 90. let minulého století se internet začal otevírat mezinárodní akademické komunitě a později i komerčnímu světu a počet připojených organizací i uživatelů utěšeně rostl. K zásadnímu přelomu pak došlo v roce 1993 v souvislosti s lavinovitým šířením tehdejší novinky zvané World Wide Web.
      Ladislav Lhotka
      13. 8. 2007
    • Virtualizace. Budoucnost nebo slepá vývojová větev?

      Oblastí Internetu a obecně celého ITC prolétne poměrně často výrobek, technologie nebo počin, o kterém mluví každý. V posledních měsících nabírá na síle debata na téma Virtualizace, která spatřila světlo světa někdy kolem roku 1960. Tehdy došlo k vytvoření prvního skutečně virtuálního stroje kombinací hardware a software. Ale to trochu předbíháme.
      Jan Hájek
      9. 8. 2007
    • Vše, co potřebujete vědět o kontextové reklamě

      Trendem mezi současnými reklamními systémy na internetu je reklama, která se zobrazuje cíleně k zadanému klíčovému slovu nebo k obsahu zobrazené stránky, s níž je v kontextu. Odtud se ujal název kontextová reklama. Úspěch této moderní internetové techniky roste do jisté míry na úkor dříve velmi rozšířených reklamních bannerů (proužků), za jejichž přežitek lze považovat flashové reklamy, které se vyskytují například u většiny současných zpravodajských serverů.
      Patrik Khudhur
      9. 8. 2007
    • On-line kancelář – budoucnost nebo utopie?

      Internetové aplikace mají spoustu výhod. Jsou dostupné odkudkoli, kde je připojení k internetu. Nezabírají místo na disku. Často jsou zdarma, a navíc se nemusíte starat o jejich aktualizaci. Bohužel je zde však jedno velké ALE – jakmile jste off-line, nemůžete je používat.
      Patrik Khudhur
      7. 8. 2007
    • Zjistěte, co uživatelé vyžadují

      Chcete úspěšně dokončit projekt? Pak byste se měli soustředit na úspěšný začátek: To znamená získat správné požadavky uživatelů. A to jde udělat tolika způsoby, kolik analytiků je na to objednáno. Avšak netrpělivost, špatná komunikace nebo neporozumění či přehlížení uživatelů může způsobit, že požadavky nejsou jasné nebo úplné.
      Mary K. Pratt
      18. 6. 2007
    • Školení předčí i technologie

      Naše manažerka zamítla nákup nových technologií a obrací svoji pozornost na vylepšení povědomí o bezpečnosti: Čas od času se každý bezpečnostní manažer musí sám sebe zeptat – co je vlastně nejslabším článkem naší organizace? Je to náchylnost k hackerským útokům, kvůli které se stáváme obětí útoků zvnějšku, nebo se jedná spíše o vnitřní hrozby? Musela jsem o tom dlouze přemýšlet, abych se mohla správně rozhodnout mezi investováním do dalších bezpečnostních technologií a školením zaměstnanců o zásadách bezpečnosti.
      C JKellyová
      15. 6. 2007
    • Manažer bezpečnosti: DRM opět na pořadu dne

      Financování projektu DRM se poněkud zkomplikovalo, ale firemní CIO tuto agendu vrací zpět na stůl: Před nedávnem mě náš CIO zavolal k sobě do kanceláře, aby mi něco ukázal. Z předchozích zkušeností jsem věděl, že když mi chce něco ukázat, měl bych se připravit na to, že mě v práci čeká pár dlouhých nocí. A přesně to se stalo i tentokrát.
      Mathias Thurman
      8. 6. 2007
    • Technologie pro data warehousing a data mining

      Data warehousing a data mining jsou dnes běžně používanými pojmy ve většině velkých a středních institucí. Následující řádky vám objasní, co všechno se pod těmito pojmy skrývá a proč firmy do těchto řešení investují nemalé prostředky.Data warehousing tvoří spolu s data miningem páteř tzv. business inteligence (BI) řešení, jehož smysl je prozaický – poskytnout uživatelům rychlou, přesnou a úplnou informaci o jejich klientech, zaměstnancích produktech či o hospodaření společnosti.
      Lubomír Hanuseka
      4. 6. 2007
    • Manažer bezpečnosti: Nové zádrhely u PLM

      Zcela nečekaně jsme museli zpřístupnit i data našim externím partnerům – je třeba všechno dokonale zabezpečit:Náš systém PLM (Product Life-cycle Management) je potřeba hodnotit z několika bezpečnostních hledisek. Já sám jsem se spolehl na osvědčené bezpečnostní praktiky, které by podle mého názoru měly být nastaveny ještě před spuštěním aplikace.
      Mathias Thurman
      28. 5. 2007
    151–180 / 247
    První strana Předchozí strana 3 4 5 6 7 8 9 Následující strana Poslední strana

    • android
    • apple
    • google
    • Hardware
    • HD World
    • hry
    • internet
    • Microsoft
    • SMART World
    • Software

    Všechny témata

    TIP NA VIDEO

    • Umělá inteligence ohlídá i třeba kvalitu výroby, říká v coffee breaku Josef Mikuška ze společnosti Konica Minolta
      Umělá inteligence ohlídá i třeba kvalitu výroby, říká v coffee breaku Josef Mikuška ze společnosti Konica Minolta

    SPECIÁLNÍ PROJEKTY

    • První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
      První kolo soutěže IT produkt roku 2025 má své vítěze
    • Ocenění IT produkt roku 2024
      Ocenění IT produkt roku 2024
    • Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící
      Závěrečné kolo soutěže IT produkt roku 2024 zná úspěšné soutěžící


     


    Dále u nás najdete

    Máte za sebou insolvenci a plánujete hypotéku?

    Objem dat skokově roste, zvyšuje rizika deepfake útoků

    Prostitutky nemusí své příjmy danit, určil přelomový rozsudek

    Jak samoživitelka proměnila pomoc kamarádek v rodinnou značku

    Sprite změnil recepturu. Už nebude v zelené láhvi

    Jak jsem se přestal bát elektrických zubních kartáčků

    CEO Asseco Solutions Jiří Hub: AI využívejte, ale zodpovědně

    Vyplňujete rádi předmět e-mailu? Seznam to teď bude dělat za vás

    Nejrychleji se nové léky dostávají k pacientům v Německu

    Která města zvýšila daň z nemovitostí pro rok 2025 a 2026?

    Jak zabránit exekutorovi, aby vám doma zabavil majetek?

    Java slaví 30. narozeniny, změnila svět programování

    Mít pár kilo navíc jako pojistku pro případ vážné nemoci?

    Zubaři nelegálně vybírají tisíce korun navíc za ošetření o víkendu

    Jednotné měsíční hlášení dopadne na všechny zaměstnavatele

    Je low-code změna, či příležitost?

    Jsou tu další snahy o prolomení šifrování v EU

    Jak si v mobilním telefonu zajistit soukromí a kontrolu nad daty?

    Vodafone spouští vlastní filmové kanály a nabídne výběr filmů

    Retro týden v Lidlu: Co se vyrábí podle původních receptur?

    • Computertrends.cz do mailu
    • RSS a další exporty
    • Podmínky užívání
    • Kontakt
    Byznys:
    Podnikatel.cz Euro.cz Businesscenter.podnikatel.cz
    Finance:
    Měšec.cz Finance.cz
    IT:
    Lupa.cz Root.cz Cnews.cz Zdroják.cz
    Zdraví:
    Vitalia.cz Zdraví.euro.cz
    Software:
    Slunečnice.cz Stahuj.cz SW.cz Můjsoubor.cz Stáhnu.cz
    Zájmy:
    Edna.cz Autobible.euro.cz Rodičov.cz Videačesky.cz Hryprodívky.cz Raketka.cz Nasvah.cz
    B2B:
    Computertrends.cz CIOtrends.cz Channeltrends.cz CFOtrends.cz
    Odborné akce:
    Tuesday.cz

     

    • O společnosti
    • Inzerce
    • Kariéra
    • Kontakty
    • Osobní údaje
    • Nastavení soukromí
    Copyright © 1997 – 2025 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
    computertrends
    Co píšeme v nejnovějším Computertrends?
    předplatné PŘEDPLATNÉ
    newsletter ČLÁNKY DO MAILU